Bilgisayar, programlar ve depolama

Bu sayfada, bilgisyarlar, depolama, fotoğrafçı için gerekli programlar ve uluslararası düzeyde kabul görmüş markalar yer alıyor. Sayfayı yeni düzenlemeye başladığımız için önümüzdeki günlerde tam hali yayınlanacaktır.

 

Apple Macbook

Fotoğraf,video ya da grafik herhangi bir görselle ilgili bilgisayarda profesyonel olarak çalışıyorsanız bu alanda dünya standartlarında kabul edilen ana marka Apple. Apple işlevselliği, ekran kalitesi, virüslere karşı koruma gibi pek çok nedenle 2000′li yılların başından itibaren Windows’u geride bırakmayı başardı ve şu anda bu konuda lider. Türkiye’de fiyatlarının yüksekliğinden yakınılırdı ancak bu noktada da Apple Türkiye’de kendi ağını kurmaya başlamasıyla fiyatlar da Kasım 2012′den bu tarafa ciddi düşüşler gözlemlenmeye başlandı. Macbook serisi laptoplar ya da Imac serisi bir desktop tercihleriniz arasında yer alabilir. Burada uzun uzun özelliklerini yazmıyoruz. Gerekli bilgileri B&H linkinden ya da kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

 

 

Lexar UDMA Dual Slot USB Kart Okuyucu

Şu an piyasadaki en hızlı kart okuyuculardan biri. Fotoğraf makinesine takılan kartların piyasadaki iki ana oyuncusundan biri olan Lexar’ın kart okuycusu, USB 3.0 destekliyor, 500MB/s kadar hızda okuma yapabiliyor. bir karttan diğerine transfer yapma olanağı var. Vincent Laforet’in yaptığı son testte32 gb’lık kartı 12 dakikada kopyalamış ki oldukça iyi bir rakam. Standart kartlarda bu süre 1 saate çıkabiliyor. Kart okuyucu hakkında detaylı bilgiyi Lexar’ın sitesinde bulabilirsiniz.

 

 

 

LaCie Rugged

LaCie harici hard diskler dünyanın en sağlam hard diskleri olarak tanıtılıyor ve dış yüzeyindeki özel yapım lastik bölge darbelere karşı dayanıklılığı artırıyor. LaCie’ler ABD’de özellikle zor koşullarda görev yapan foto muhabirlerinin bir numaralı tercihi, hemen her foto muhabirinin bir LaCie harici belleği var. Dünya üzerinde geniş bir dağıtım ağına sahip LaCie’lerin ne yazık ki Türkiye’de dağıtımı bulunmuyor, o yüzden ülkemizde bulmak çok zor. Eğer ilgileniyorsanız, İstanbul Sirkeci’deki elektronikçilerde ulaşabilirsiniz. Pek çok modeli bulunan LaCie’lerin Rugged modeli en tanınmışı ve biz de burada paylaşıyoruz. 1 TB’a kadar taşınabilir Rugged belleklerden üretiliyor. Daha detaylı bilgi için linklere bakabilirsiniz.

 

 

G Drive Mini

G Drive da güvenilirliği ile onaylanmış bir marka. Mini’ler hem hafif, hem ince hem de hızlı. LaCie’ler gibi güvenilirliği yıllardır test edilmiş olan G Drive, fotoğrafçılar ve görsel işlerle uğraşanların ABD’de en önemli bellek tercihlerinin başında geliyor. G Drive’ları Türkiye’de de bulmak mümkün. Bus-powered, yani laptop’tan güç alan Minileri de günümüzde 1 TB’a kadar modellerini temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve diğer G Drive modelleri için resmi site linkine bakabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>