Aksesuarlar

Aksesuarlar bölümünde ekipmanınıza destek sağlayacak yan ürünleri bulacaksınız. Diğer sayfalarda belirttiğimiz gibi bunlar bizim önerilerimiz, ama bu sayfalarda görmek istediğiniz ürünler olursa bize yazın.

 

Pocket Wizard

Pocket Wizard artık fotoğraf endüstrisinde bir markadan çok bir standart haline geldi. Çünkü, foto muhabirlerinden düğün fotoğrafçılarına, stüdyodan spor fotoğrafçılarına hemen herkes bir pocket wizarda sahip ya da almayı planlıyor. Pocket Wizard’ın özelliği fotoğraf makinesini ya da flaşları birbirine senkronize edebilmenizi sağlaması ya da bir time-lapse fotoğraf çekecekseniz tetikleyici olarak kullanabilirsiniz. Pocket Wizard’ların en yoğun kullanıldığı ortamlar büyük spor organizasyonları, özellikle olimpiyatlarda hemen her spor fotoğrafçısında bulunuyor.

 

 

Cool-Lux MD 3000 Light and Sound

Kameranızla birlikte kullanacağınız ses, ışık gibi birden fazla ekipmanın fotoğraf makinenizin ingilizcede ”hot shoe” olarak  bilinen flaş kızağına aynı anda takılmasını sağlayan bir aksesuar. Yalnız bu ekipman ”cold shoe”dur, yani ses ya da ışığınızı kameranızla herhangi bir iletişime geçirmez. Benim de kullandığım oldukça faydalı bir ürün ve fiyatı da çok uygun. Detaylı bilgiler için Cool-Lux’un linkini inceleyebilirsiniz.

 

 

Beachtek Multimount 5D 

Beachtek Multimount da bir önceki aksesuarda belirttiğimiz gibi flaş kızağına bağlanıyor. Tek farkı ”hot” yani kameranızın devreleriyle bağlantı olanağı sağlıyor olması. Beachtek’in 4 tane yatay bir tane de dikey bağlantı şekli var. Ses, flaş, ışık gibi ekipmanlarınızı aynı anda bağlayabilirsiniz. Bu aksesurar ile ilgili detaylı bilgiyi linklerden öğrenebilirsiniz.

 

 

Zacuto Z Finder 

Her marka DSLR fotoğraf makinesine uyumlu olan Zacuto Z Finder, yeni tip kameralara eklenen HDMI girişinden bağlanıyor. Zacuto’lar HDMI girişlerinin kameralara eklenmeye başlamasıyla birlikte ortaya çıkan yeni bir ürün. Fiyatı yüksek bu marka DSLR’larını tam fonksiyonlu bir video kameraya çevirmek isteyenler için dikkate değer. ABD’de özellikle reklam ve kısa film sektöründe DSLR’larda sıkça kullanılıyor. Daha detaylı bilgiler linklerde.

 

 

Hoodman Cinema Kit Pro

Hoodman’in bu yeni modeli, fotoğraf makineleri için çok kullanışlı. Fotoğraf makinesinin arka lcd panelini kapatarak göze oturuyor ve daha detaylı bir şekilde çektiğiniz görseli görmenizi sağlıyor. Flaş ayağına takılan bağlatıyla da yükseklik alçaklık ayarı yapılabilen bir flaş kızağı elde ediliyor. Hoodman’ın kendi web sitesinden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Black Rapid RS Sport

Black Rapid, fotoğraf makinesi askılarına yeni bir bakış açısı getirdi. Dünyada son 2 yılda hızla yayılan bu askıyı omzunuza taktığınızda makineniz tersten duruyor. Böylece, yakaladığınız bir kareye hızlı müdehale etme şansı buluyorsunuz. Çok pratik ve kullanışlı olan bu ürünün farklı modelleri de mevcut. Detaylar resmi site ve B&H linklerinde.

 

 

Vello Hand Grip

Bir ucu fotoğraf makinenizin tripod girişine, diğer ucu askıya bağlanan Vello, kameranıza ”hands free” özelliği sağlıyor. Fotoğraf makinenizi daha güvenli tutmanıza olanak tanıyan bu ekipman oldukça kullanışlı. Bende de (Tolga) bir tane var. Detaylar linklerde.

 

 

 

Metro Vac Cleaner

Fotoğraf makinesi temizliği için iyi bir öneri. Metro Vac Cleaner, elektrikle çalışan kameralar dahil pek çok şeyi temizleyebilen pratik bir temizleme cihazı. Fotoğraf makinesi kullananların en önemli sorunudur ccd temizliği. Metro Vac Cleaner, 500 Watt’lık bir güç kullanarak CCD dahil her türlü kiri temizliyor. Detaylı bilgiyi linkten alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>