Ses

Rode VideoMic Pro Compact Shotgun

Rode markasının bu shotgun mikrofonu, DSLR’lar ile video çekenlerin Amerika’da en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Herhangi bir profesyonel fotoğraf makinesinin flaş kızağına bağlanabilen Rode’lar, hem küçük hem de çok hafif olması (85gr) nedeniyle de öne çıkıyor.  Rode’un kafası üç farklı pozisyonda hareket edebiliyor. Rode, boyutlarına göre, oldukça düşük gürültü ve geniş bant-genişliği de sağlıyor. İstenildiğinde devreye sokulabilen yüksek geçirgen filtre ile istenmeyen düşük frekans gürültüleri de azaltıyor. Rode’lar Alkaline pil ile 70 saate kadar çalışıyor.

Daha detaylı bilgiyi B&H linkinden veya kendi sitesinden edinebilirsiniz.

 

 

Rode NTG-2 Battery or Phantom Powered Condenser Shotgun

Rode’un NTG teknolojisinin en çok satan modellerinden biri olan NTG-2, film, televizyon, spor ve doğa sporları yayıncılığı gibi çok farklı alanlarda üst düzey ses kalitesi sağlıyor. Olumsuz hava ve çevre şartlarına karşı dayanıklı bir biçimde tasarlanmış. Daha detaylı bilgiyi B&H linkinden ve Rode’un kendi sitesinden sağ köşedeki linkleri tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

 

Mitra 3D Mic Pro

Mitra, 2 yıl önce kurulan çok yeni bir marka olmasına karşın dijital ekipmanlara ses desteği konusunda hızla yol aldı ve bu piyasada kendine bir yer edindi. Markanın ana modeli olan 3D Mic Pro ve diğerlerinde kullandığı ses teknolojisi çok özel ve patentli bir teknoloji. ”psychoacoustics” denilen insan ve çevre akustiğini toplayarak sesi oluşturan çok farklı bir teknoloji kullanılan Mitra’lar özellikle film yapımcıları, belgeselciler tarafından takdirle karşılandı ve Amerika’da şu an en gözde modeller arasında. Yüzde yüz ABD yapımı olan Mitraları, eğer iyi bir ses kaydedici arıyorsanız mutlaka göz önünde bulundurun. Detayları linklerden öğrenebilirsiniz.

 

 

Sennheiser ew 100 G3 Wireless Yaka Mikrofonu

Sennheiser, yaka mikrofonu konusunda artık endüstrinin bir standartı haline gelmiş marka. Eğer bir yaka mikrofonu arıyorsanız, ilk bakmanız gereken ürün. Sennheiser’in bu konudaki son geliştirdiği ürün de ew 100 G3 Wireless. Unutmayın bir kişi için bir tane yaka mikrofonu alacaksanız, eğer daha fazla kişi için alacaksanız ayrı frekansta almanız gerekiyor ve bu yüzden Sennheiser da bu ürünleri tek tek ayrı kutularda satıyor. Detaylara Sennheiser’ın sitesinden ulaşabilirsiniz. B&H Linki de size fiyatlar ve diğer Sennheiser mikrofonları hakkında yardımcı olacaktır.

 

 

Zoom H1 Dijital Taşınabilir Ses Kayıt cihazı

Zoom H1, fiyat performans açısından alınabilecek en uygun ses kayıt cihazlarından biri. DSLR’ların üzerine takılabilmesiyle de video meraklılarının dikkatini çeken Zoom H1, yüksek kalitede ses kaydı ile sorunsuz çalışıyor. 1 adet kalem pil ile çalışan Japon Zoom markasının bu ürünü, üzerinde bulunan dijital ekranı ile kayıt takibini de yapabilmek mümkün. Tüm dünyada son dönemde oldukça popüler olan Zoom’un bu modeli, diğer Zoom modellerinde olduğu gibi X/Y stereo mikrofon konfigürasyonuna sahip. Ses kayıtlarını yaptığı küçük SD kartları bilgisayara direk takma olanağı da veriyor. Daha detaylı bilgi için linklere bakabilirsiniz.

 

 

Zoom H4 Dijital Taşınabilir Ses Kayıt cihazı

Zoom’un kendine özel çapraz sistem X/Y mikrofon dizaynının en gelişmiş seviyede kullanıldığı H4 modeli, belgesel çekimlerinden, kısa filmlere pek çok alanda profesyonel düzeyde ses kayıt imkanı sağlıyor. 4 kanal kayıt imkanı sağlayan H4, çok düşük seviyedeki noise oranıyla da çok cezbedici. Çok hassas bir ses kayıt sistemine sahip olan H4, Zoom’un en çok öne çıkan modeli. Ancak H4, H1 gibi flaş girşinden DSLR’ların üzerine takılamıyor.  Zoom H4, ses kayıtlarını küçük SD kartlara yapıyor ve böylece ses kayıtlarını kolayca bilgisayara aktarma olanağı tanıyor. H4 ile ilgili daha detaylı bilgiye linklerden ulaşabilirsiniz.

 

 

Tascam DR -40

Tascam da son dönemde ABD’de popüler olan bir ses kaydedici. Sesi kaydetme biçimi bakımından ve model olarak Zoom’u andıran Tascamlar, aslında bazı noktalarda ondan ayrılıyor. Ayarlanabilir mikrofon özelliği olan Tascam DR-40′da pil ömrünün uzun olması da öne çıkan farklılıklarından. Daha detaylı bilgiyi resmi siteden inceleyebilrsiniz. B&H linklerine bakmanızda da fayda var.

 

 

 

Sennheiser HD 380 Kulaklık

Büyük fotoğraf makinesi üreten markaların A sınıfı makineleri artık fotoğraf çekmenin dışında medya üretimi anlamında pek çok işlevi yapar hale geldi. Bu kameralara görüntünün katılmasıyla ses olayı da önem kazandı ve 2012 ile birlikte Canon 5D Mark III, Nikon D800 gibi sektörün öncü modellerne ses çıkış yerleri de konuldu. Bu anlamda kulaklıkların önemi arttı. Biz de buraya kulaklık anlamında en iyi markaların başında gelen Sennheiser’ın HD 380′ini koyduk. Eğer görüntü ve ses kaydı yapıyorsanız, bu son derece gelişmiş Sennheiser ile kulağınızın duymadığı detayları algılayacaksınız demektir. Detaylar ve diğer modeller linklerde !

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>