Aydınlatma

 

Lite Panels Micropro

Bu ışık kaynağı son zamanlarda dünyada fotoğrafçılar arasında çok popüler oldu. Bunun iki önemli nedeni var, birincisi kalem pillerle çalışabiliyor olması, ikincisi de profesyonel fotoğraf makinelerinin üzerinde bulunan flaş kızağına takılabilme özelliği. Fotoğraf çekiminde sunduğu iyi performans kadar video çekiminde de başarılı sonuçlar veriyor. Tüm Lite Panels’larda olduğu gibi ısınma sorunu bulunmuyor. 6 adet kalem pil ile çalışıyor. Işık düzeyi ayarlanabilir. Taşıması kolay ve pratik olması da öne çıkan artılarından birisi. Benim de (Tolga) kullandığım Lite Panel Micropro hakkında daha detaylı bilgi için sağ üste ürünün karşısında bulunan B&H Photo ya da resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 Lite Panels Croma

Croma da Lite Panels markasının taşınabilirliği ve pratik olması bakımından foto muhabirleri ve foto röportajcılar için öne çıkan modellerinden biri. Aynı markanın Micropro modeli ile pek çok ortak noktası bulunuyor. Lite Panels da fotoğraf makinesinin üzerine flaş girişine takılabiliyor, kalem pille çalışıyor, ışık düzeyi ayarlanabiliyor. Croma’nın en önemli özelliği ise ışık düzeyi ile birlikte renk ısısının da ayarlanabiliyor olması.Foto muhabirleri, foto röportajcılar ve belgesel çekenler için oldukça başarılı sonuçlar veren Lite Panels’ın Croma modeli ile ilgili daha detaylı bilgi için sağdaki B&H Photo ya da resmi site linklerine bakabilirsiniz.

 

 

Ring Lite Mini

Ring Lite Mini, bildiğimiz ring flaş fotoğraflarını bize sağlıyor. Daha çok Amerika’da portre ve moda fotoğrafçılarının bundan 6-7 yıl önce kullanmaya başladıkları ve bir anda popüler olan ring flaşların sürekli ışık kaynağı haline dönüştürülmüş olan bu modeli video çekimlerinde de güzel sonuçlar veriyor. Gölgesiz sonuçlar elde etmek istiyorsanız Lite Panels’ın bu modeli oldukça başarılı. Kullanıcı, üst, orta ve alt olmak üzere üç bölgeden birini ya da hepsini birden seçme şansına da sahip. Bu ayarlar için arka tarafa yerleştirilmiş düğmeler fotoğrafçıya kolay ulaşım ve müdehale imkanı da sağlıyor. Daha detaylı bilgi için B&H linkini tıklayabilirsiniz ya da kendi sitenin linkinden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

 


Gisteq  Flashmate F-198C
Gisteq’in Flashmate F-198C modeli fiyatının biraz daha uygun olması nedeniyle dikkat çekiyor. Özel bir Matrix ışıklandırma teknolojisi kullanan Gisteq Led aydınlatma sistemlerinin bu modeli  kalem pille çalışıyor. 3200-5600 arası renk ısısı ayarının yapılabildiği Gisteq Flashmate’de 198 isminden de anlaşılabileceği 198 tane led ışık içeriyor.Flashmate’in göze çarpan özelliklerinden birisi de 310 gramlık ağırlığa sahip olması. Firma 50 bin saatlik garanti de veriyor.
Detaylı bilgi için linkleri tıklayabilirsiniz.

 

 

Gisteq  Flashmate F-160
Gisteq’in fiyat olarak en ucuz modeli olanF-160, düşük bütçe ile sürekli ışık sorununu çözmek isteyenler için çok uygun. Fiyatı hakkında bilgi almak için sağ köşedeki B&H linkini tıklayabilirsiniz. 5600 kelvin ışık veren Gisteq, 3200 kelvinlik ışığı ise öne takılan bir filtre yardımıyla sağlıyor. Gisteq’in tüm modellerinde olduğu gibi 50 bin saatlik ışık ömrü garantisi olan Flashmate F-160 üzerinde 160 tane led ışık barındıryor.
Işığın parlaklık değerini bir düğme yardımıyla azaltıp çoğaltma imkanı da sunan Gisteq Flashmate F-160 ile ilgili daha detaylı bilgiyi resmi site linkini tıklayarak edinebilirsin.

 

 

Lowel Blender

Lowel’in Blender modeli foto muhabirleri, belgeselciler ve video kullananlar için tasarlanmış oldukça başarılı bir sürekli ışık kaynağı. Blender’ın tanıtımlarda da kullanılan en önemli özelliği çok ciddi bir soruna çözüm bulabiliyor olması. Gün ışığı ile tungsten ışığın birbirine karıştığı, hangi ayarda çekeceğinizi bilemediğiniz durumlarda Lowel Blender sizin yardımınıza yetişiyor. İçinde bulunan ikiz olarak tanımlanan tungsten ve gün ışığı ledlerinin birbirine entegrasyonuyla sağlanan özel bir sistem sayesinde istediğiniz ışığı seçmenizi ve onda çekmenizi sağlayan Lowel Blender, 2800 K ile 6000 K arasında renk ısısı verebilme özelliğine de sahip. Lowel Blender’ın ışık parlaklığı ayarlama düğmesi, açma kapama düğmesi gibi özellikleri de mevcut. Blender’ın ağırlığı ise yarım kilogram. Daha fazla bilgiyi linklere tıklayaarak öğrenebilirsiniz.

 

Bescor LED 70 Dimmable

Bescor, Led ışık kaynağı ile sürekli aydınlatmada fiyat olarak en uygun çözümleri üreten marka. Bescor’un bu modeli de oldukça uygun fiyatıyla cezbediyor. İçinde 96 adet Led ışık barındıran LED 70 Dimmibale modelinde bir de ışık parlaklığını ayarlama düğmesi bulunuyor.

Fotoğraf makinesinin üzerine (flaş kızağı) takılabilen Bescor LED 70 Dimmable, 6500 kelvin gün ışığı ayarıyla geliyor, ancak 4300K’lık ısı değişiklik filtresi de beraberinde satılıyor. Bescor’un bu çok ucuz modeli 4 kalem pil ile çalışıyor. Detaylı bilgi için sağ üstteki resmi site linki ve B&H linklerini tıklayabilirsiniz.

 

 

Sekonik L-758C Cine Light Meter

Sekonic’in L-758C Cine Light Meter modeli dünyanın ilk multi fonksiyonlu fotoğraf makinenizin beyaz ayarı sensörünün hassaslığına göre kalibrasyonu yapılabilen ışık ölçeri. Sekonic’in bu modeli dünyada çok yaygın olarak kullanılan bir ışık ölçer. Başarılı performansıyla herkesin ilk tercih ettiği marka olan Sekonic’in Cine Light Meter’ı ile ilgili fiyat, detaylı özellikler gibi bilgilere ulaşmak için lütfen linki tıklayınız.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>