TFMD “Yılın Basın Fotoğrafları – 2014″ Yarışma Başvuruları Başladı

fotomuhabirleri derneğiTürkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği “Vakıfbank – TFMD Yılın Basın Fotoğrafları’2014” yarışma başvuruları başladı.

Şubat ayında toplanacak yarışmanın jürisinde bu yıl dünyanın yaşayan en ünlü foto muhabirleri arasında gösterilen, Fransa’daki VII Fotoğraf Ajansı’nın da kurucuları arasında yer alan ABD’li Chritopher Morris ve Reuters haber ajansının en önemli foto muhabirlerinden Yunanistan Fotoğraf Editörü Yannis Behrakis de bulunuyor.

YENİ KATEGORİ: “AB YOLUNDAKİ TÜRKİYE”
Türkiye’deki en önemli medya organizasyonları arasında yer alan ve 29 yıldır aralıksız olarak düzenlenen “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışması, zor şartlarda görev yapan foto muhabirlerini özendirirken basın fotoğrafçılığının gelişmesine de katkı sağlamayı hedefliyor. Yarışma haber, spor, serbest, siyaset, foto röportaj ve çevre fotoğrafı dallarında gerçekleştiriliyor. Yarışmada bu yıla özel “AB Yolundaki Türkiye” adı ile yeni bir kategori daha ekledi.

REKOR BAŞVURU
Geçtiğimiz yıl 3 bin 600’e yakın karenin değerlendirildiği yarışmanın son başvuru tarihi 20 Ocak. Jüri ise Şubat ayında Ankara’da Ramada Plaza Otel’inde toplanacak.

Yalnızca gazetecilere açık olan yarışmada fotoğraf başvuruları tfmd.org.tr adresinden online olarak alınıyor. Binlerce kare fotoğrafın arasından, 24 fotoğrafın ödül alacağı yarışmada toplam 21 bin TL para ödülü dağıtılacak.

JÜRİDE KİMLER VAR
Vakıfbank-TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2014 jürisindeki isimler şöyle:

VII Fotoğraf Ajansı Foto Muhabiri Christopher Morris, Reuters Yunanistan Fotoğraf Editörü Yannis Behrakis, İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Depo Photos Yayın Yönetmeni Abdurrahman Antakyalı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Naci Arkan, Sabah Gazetesi Fotoğraf Editörü Kutup Dalgakıran, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Onursal Başkanı Bülent Hiçyılmaz, Associated Press Türkiye Fotoğraf Editörü Burhanettin Özbilici, Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Sebati Karakurt, Habertürk Gazetesi Fotoğraf Editörü Fatih Sarıbaş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Zaman Gazetesi Fotoğraf Editörü Selahattin Sevi, Reuters Türkiye Fotoğraf Editörü Murad Sezer, Anadolu Ajansı Görsel Yayınlar Daire Başkanı Ahmet Sel, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Yurttaş Tümer, Vatan Gazetesi Fotoğraf Editörü Burak Kara, Foto Muhabiri Mustafa Seven ve TFMD Eski Başkanı Habertürk Foto Muhabiri Ateş Tümer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>