Türk foto muhabirine World Press Photo ödülü

no images were found

World Press Photo 2013 ödülleri Amsterdam’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sabah gazetesi foto muhabiri Emin Özmen’in de Spot News kategorisinde ikincilik kazandığı yarışmada İsveçli foto muhabiri Paul Hensen, Gazze’de çektiği fotoğrafla Yılın Basın Fotoğrafı ödülünü aldı.
Dünyanın en prestijli fotoğraf ödülleri olarak kabul edilen World Press Photo’nun bu yılki 56.sında Türk foto muhabiri Emin Özmen’in Suriye’nin Halep kentinde çektiği fotoğraf uzun yıllar sonra Türkiye’den bir isme ödül getirirken Özmen 30 yıllık bir aranın ardından bu ödüle layık görülen 3. Türk oldu. Mustafa Bozdemir ve Ümit Turpçu World Press Photo ödülü kazanmıştı.
İsveçli foto muhabiri Hensen’in Gazze’de çektiği fotoğraf ise İsrail bombardımanında ölen iki küçük kardeşini kucağında cenaze törenine götüren ağabeylerini ve Filistinlileri gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>