Twitter, fotoğraf filtrelerini tanıttı

Twitter’ın yeni uygulamasında bulunan retro filtreler

Dün yazdığımız ”Instagram’a rakip geliyor : Twitter Filtreleri” haberinin üzerinden henüz 24 saat geçmeden, Twitter bugün yeni fotoğraf filtrelerini kendi blog’unda resmi olarak tanıttı.

IOS (Iphone) ve Android tabanlı cep telefonlarında kullanılan Twitter uygulamalarına eklenen yeni filtrelerle artık Twitter’da da filtreli fotoğraflar paylaşılabilecek. Yenilenmiş Twitter uygulamasını güncellemesi ABD ve Kanada’da yayınlandı. Yeni uygulama, Türkiye ve diğer ülkelere de çok yakında gelecek.

Instagram’ın yakaladığı başarının ardından Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte Twitter ve Facebook arasında bir süredir soğuk bir savaş yaşanıyordu. Instagram, önceki gün Twitter’dan fotoğraf paylaşımını kapatınca, Twitter da yeni filtrelerini dün resmen tanıttı.

Twitter’ın güncellenmiş uygulamasında, 8 adet filtre bulunuyor. Siyah-beyazdan eskitilmişe, sekiz ayrı filtreyle farklı tonlamaların yapılabildiği yeni Twitter’ın, Instagram’a ciddi bir darbe vurabileceği belirtiliyor.

Twitter’ın yeni uygulamasıyla ilgili tanıtım videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=2giNzaZunqE&feature=player_embedded

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>