Sandisk hafıza kartlarında taklite dikkat !

Dijital fotoğraf makinelerinin en önemli unsurlarından birisi hafıza kartları.  Ağırlıklı olarak, Flash Card (FC) ya da Secure Digital (SD) kartların kullanıldığı fotoğraf endüstrisinde iki marka öne çıkıyor : Sandisk ve Lexar. Her ikisi de güvenilirliği, hızı, sorunsuz çalışması gibi özellikleriyle dünya piyasasında lider iki marka.

Ancak, Sandisk’lerde son zamanlarda çok önemli bir taklit sorunu yaşanıyor. Amazon, Ebay gibi uluslararası elektronik ticaret alanında en güvenilir alışveriş sitelerinde bile Sandisk’lerin taklitlerine rastlanmasının ardından, Fotomuhabiri olarak biz de sizi uyarmak istedik. Taklit ürün açısından oldukça büyük bir ”potansiyele” sahip Türkiye’de de bu ürünlerin sahtelerine rastlayabilirsiniz.

Aşağıda, Sandisk’in taklitlerini ve asıllarını içeren fotoğrafları yayınlıyoruz. Bu fotoğraflardan solda olanlar taklit Sandisk’ler, sağda olanlar ise gerçek Sandisk’ler.

Dünyaca ünlü markanın taklitlerinde, üzerinde belirtilen okuma hızının oldukça düşük çıkması, karta kayıt problemleri gibi çok önemli sorunlar yaşanıyor. Gerçeği ile taklidi arasında farkları iki fotoğrafı karşılaştırarak görebilirsiniz.

Sandisk hafıza kartı alacaksanız, mağazaya gitmeden önce gerçek fotoğraflardaki yazıları, logoları kendi hafızanıza mutlaka kaydedin :)

 

Soldaki Sandisk taklit, sağdaki ise gerçek FC kart.

 

Soldaki Sandisk taklit, sağdaki ise gerçek Flash Card.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>